Donald Tusk stawia się ponad prawem, są obywatele i są lepsi obywatele. Pan Tusk jest nadobywatelem - w taki sposób prezes PiS Jarosław Kaczyński skomentował w sobotę odpowiedź szefa Rady Europejskiej na wezwanie do prokuratury na przesłuchanie w charakterze świadka.

W poniedziałek Prokuratura Krajowa poinformowała, że szef Rady Europejskiej, były premier Donald Tusk został wezwany na przesłuchanie w charakterze świadka na 5 lipca, chodzi o śledztwo dotyczące m.in. nieprzeprowadzenia sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej.

Tusk powiedział PAP i TVN24, że nie wie, czy przyjedzie do Warszawy na przesłuchanie. Dodał też, że nie będzie się zasłaniał immunitetem tak długo, jak nie będzie mu to przeszkadzało w pracy.

"(Donald Tusk) stawia się ponad prawem. Może oczywiście poprosić o przeniesienie (terminu), to się może zdarzyć każdemu, kto ma jakieś inne zajęcia, ale to jest po prostu stawianie się ponad prawem. Są obywatele i są lepsi obywatele, albo można powiedzieć, nadobywatele. I takim nadobywatelem jest pan Tusk" - powiedział w TVP Info Kaczyński.