W piątek miałem rozmawiać z prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem. Niestety odwołał on jednak swoją wizytę w parlamencie - poinformował w środę na Twitterze marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Program wizyty prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera uległ zmianie. W pierwotnej wersji programu, opublikowanej na stronie internetowej urzędu prezydenta, przewidziane były spotkania z premier Beatą Szydło oraz przewodniczącymi obu izb polskiego parlamentu. W aktualnym programie nie ma już mowy ani o spotkaniu z premier, ani z marszałkami Sejmu i Senatu.

"Ponieważ pani premier Beaty Szydło nie ma tego dnia (19 maja) w Warszawie, prezydent postanowił całkowicie skoncentrować się na spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą i wspólnych punktach programu, przede wszystkim na Targach Książki" - powiedziała PAP rzeczniczka prezydenta Steinmeiera.

Reklama

Karczewski we wtorek informował o planowanym spotkaniu z niemieckim prezydentem. Podkreślił wówczas, że będzie z nim rozmawiał o sytuacji Polonii, która to sprawa "jako marszałkowi Senatu, który opiekuje się Polonią", bardzo leży mu na sercu.

W środę marszałek Senatu zamieścił na Twitterze wpis: "W piątek miałem rozmawiać z prez. Niemiec m.in. o mniejszości PL w tym kraju. Niestety F.W. #Steinmeier odwołał swoją wizytę w parlamencie".