W piątek weszła w życie ustawa powołująca Komisję Weryfikacyjną do tzw. dzikiej reprywatyzacji w stolicy. Komisja ma badać zgodność z prawem decyzji administracyjnych w sprawie reprywatyzacji nieruchomości. Szef klubu Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann ocenił, że komisja jest organem niekonstytucyjnym. Zadeklarował jednak, że Platforma nie zamierza działalności komisji pozostawić tylko Prawu i Sprawiedliwości. "Będzie tam nasz przedstawiciel i będzie na bieżąco przedstawiał te absurdy, które PiS próbuje wprowadzić" - zapowiedział Neumann.

Grupiński pytany we wtorek w programie Graffiti w Polsat News, dlaczego PO chce uczestniczyć w pracach Komisji Weryfikacyjnej uważając ją za organ niekonstytucyjny przyznał, że "to nie była łatwa decyzja". Jego zdaniem "Komisja Weryfikacyjna w istocie ma być ciałem politycznym".

"Kwestia niekonstytucyjności to jest jakby jedna rzecz, ale druga - to ma być ciało wykorzystywane politycznie w istocie przeciwko w dużym stopniu naszemu środowisku" - dodał.

Grupiński mówił, że przedstawicielem PO w Komisji Weryfikacyjnej powinien być prawnik, który będzie miał za zadanie "wskazywać błędy w sposobie postępowania i łamania prawa" przez Komisję Weryfikacyjną.

Dopytywany, kto jest kandydatem Platformy na to stanowisko odpowiedział, że kandydata przedstawi szef Klubu PO Sławomir Neumann "w niedługim czasie". Dodał, że wskażą tę osobę "prawdopodobnie na tym posiedzeniu Sejmu". "Kandydat jest" - podkreślił.