Nie ma decyzji premier Beaty Szydło w sprawie dymisji minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej - oświadczył w środę rzecznik rządu Rafał Bochenek.

"Ja lubię informować o faktach, nie lubię spekulować, nie ma takiej decyzji pani premier" - powiedział Bochenek pytany, czy szefowa rządu rozważa dymisje minister Streżyńskiej.

We wtorek minister cyfryzacji Anna Streżyńska w Radiu Zet powiedziała, że nie zawsze zgadza się ze wszystkimi decyzjami rządu np. o militaryzacji cyberbezpieczeństwa. "To nie jest konflikt z Antonim Macierewiczem (...) tylko konflikt o zasady o podstawy podejścia do cyberbezpieczeństwa, które ma dwa oblicza" - dodała.

Pytana, czy ministerstwo obrony narodowej zanadto próbuje rozszerzyć swoje władztwo w tej dziedzinie odparła: "Tak. Zdecydowanie uważam, że nie wszystko mu podlega i jest wiele takich zadań, które związane są z ochroną przeciętnego obywatela, które po prostu nie będą nigdy w kwestii MON-u".

Do wypowiedzi Anny Streżyńskiej odniosła się w środę premier Beata Szydło. "Nie rozumiem wypowiedzi pani minister Streżyńskiej, bo ona nie podnosiła nigdy na posiedzeniach rządu wątpliwości, co do wprowadzanych przez rząd propozycji i projektów" - mówiła premier.