Premier Beata Szydło i prezes PiS Jarosław Kaczyński w poniedziałek zapalili znicze i złożyli kwiaty na symbolicznym grobie Lecha i Marii Kaczyńskich na Starych Powązkach w Warszawie, w 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej - poinformowano na Twitterze PiS i kancelarii premiera.

Prezydent Lech Kaczyński i Maria Kaczyńska spoczywają w krypcie katedry na Wawelu, ale na warszawskich Powązkach znajduje się ich symboliczny grób.

Parę prezydencką upamiętnili też m.in. szef MON Antonii Macierewicz, szef MSWiA Mariusz Błaszczak, a także marszałek Sejmu Marek Kuchciński i marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Jarosław Kaczyński złożył też kwiaty na grobie prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotra Nurowskiego, który znajduje się w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Komunalnym (d. Wojskowy) na warszawskich Powązkach.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęli wszyscy pasażerowie - 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.