Przedstawiciele rządu Korei Płd. uzgodnili ze specjalnym wysłannikiem władz Chin Wu Daweiem wspólne stanowisko w sprawie rakietowych prób i broni atomowej Korei Płn - podał Reuters. Obie strony zgadzają się odnośnie konieczności podjęcia stanowczych kroków.

Specjalny wysłannik Chin ds. północnokoreańskiego programu atomowego Wu Dawei rozmawiał w poniedziałek w Seulu ze swoim południowokoreańskim odpowiednikiem Kim Hong Kiunem. Obie strony poinformowały o gotowości do podjęcia "zdecydowanych działań" w przypadku kolejnych prób rakietowych Korei Płn. Spotkanie odbyło się w atmosferze zaniepokojenia o możliwość przeprowadzenia przez reżim w Pjongjangu kolejnej próby nuklearnej.

W sobotę USA wysłały w kierunku wybrzeży Korei Północnej lotniskowiec USS Carl Vinson, kilka niszczycieli oraz krążowników rakietowych. O zagrożeniu ze strony programów rakietowego i nuklearnego Korei Północnej rozmawiali podczas swego pierwszego spotkania w czwartek i piątek na Florydzie prezydent USA Donald Trump i prezydent Chin Xi Jinping.