30-letni mężczyzna został aresztowany w Birmingham, w środkowej Anglii, w związku z niedawnym zamachem terrorystycznym w Londynie; jest on podejrzany o "przygotowywanie aktów terrorystycznych" - poinformowała w niedzielę londyńska policja.

W wydanym oświadczeniu przekazano, że od ataku w ostatnią środę aresztowano 12 osób, ale dziewięć z nich wypuszczono bez podejmowania dalszych czynności śledczych.

22 marca urodzony w Wielkiej Brytanii konwertyta na islam Adrian Russell Ajao (znany również jako Khalid Masood) wjechał samochodem w grupę ludzi na Moście Westminsterskim, a następnie próbował dostać się na teren parlamentu, raniąc śmiertelnie nożem policjanta strzegącego bramy wjazdowej. W zamachu zginęło pięć osób, w tym napastnik.

Sprawca zamachu był wielokrotnie skazany za przestępstwa niezwiązane z działalnością terrorystyczną, nie był jednak objęty żadnym z prowadzonych obecnie dochodzeń - informowała policja. Według niej wcześniejsze informacje wywiadowcze nie wskazywały na to, że zamierza przeprowadzić zamach terrorystyczny.