KNF zgodziła się na odwołanie M. Zaleskiej z funkcji prezesa GPW


Warszawa, 14.03.2017 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wydała zgodę na odwołanie Małgorzaty Zaleskiej z funkcji prezesa zarządu GPW, podała Komisja.
"Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) na wtorkowym posiedzeniu w dniu 14 marca 2017 r. udzieliła zgody na dokonanie zmiany w składzie zarządu Giełdy Papierów Wartościowych S.A., polegającej na odwołaniu ze stanowiska prezesa zarządu GPW S.A. pani Małgorzaty Zaleskiej" - czytamy w komunikacie.
Giełda podała wczoraj wieczorem, że Rafał Antczak zrezygnował z funkcji prezesa zarządu GPW z powodów osobistych.
Antczak został warunkowo powołany na stanowisko prezesa zarządu GPW uchwałą nadzwyczajnego walnego zgromadzenia podjętą 4 stycznia 2017 r. Uchwała nie weszła w życie z uwagi na brak decyzji Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie wyrażenia zgody na zmianę w składzie zarządu giełdy, której uzyskanie było warunkiem wejścia w życie uchwały, przypomniano w komunikacie.
Wcześniej dziś KNF wydała zgodę na objęcie stanowiska wiceprezesa GPW przez Jacka Fotka. Rada nadzorcza GPW zdecydowała o powołaniu Fotka na wiceprezesa spółki w grudniu ub. roku.
GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od listopada 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.
(ISBnews)