Świąteczne bombki własnoręcznie malowane przez posłów Nowoczesnej - to nagrody w konkursie, "Bombka od Posła”, którego celem jest zebranie funduszy na zakup opału na zimę przez Szkołę Podstawową w Żulicach. W piątek politycy Nowoczesnej apelowali o udział w konkursie.

"Pomóżmy zapewnić dzieciom komfortowe warunki do nauki i rozwoju. Okres przedświąteczny to idealna okazja do sprawienia radości uczniom i pracownikom szkoły" - wskazała na Facebooku pomysłodawczyni akcji, posłanka Nowoczesnej Kornelia Wróblewska.

W piątek w Sejmie posłowie Nowoczesnej zebrali się, by pomalować bombki, które mają być nagrodami w konkursie "Bombka od Posła”.

Reklama

Uczestnicy konkursu mają dokończyć hasło: "Wybieram Święta tradycyjne/ nowoczesne ponieważ: ………" oraz dokonać darowizny na co najmniej 10 zł. na konto organizatora konkursu, którym jest Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Regionu Gminy Telatyn, które opiekuje się szkołą w Żulicach.

Politycy Nowoczesnej wskazali w komunikacie, że efekty ich twórczości każdy może mieć u siebie w domu. "Wystarczy, że wskaże, od którego posła chciałby mieć świąteczną ozdobę i wpłaci darowiznę (minimum 10 zł - PAP) na konto organizatora konkursu - Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Regionu Gminy Telatyn. Za zebrane pieniądze szkoła w Żulicach zakupi opał na zimę" - podano w komunikacie.

Wróblewska tłumacząc pomysł akcji wskazała, że Stowarzyszenie napisało do niej list w ramach akcji Mikołajkowej, organizowanej przez jedną z lokalnych gazet z prośbą o pomoc w zakupie opału dla szkoły w Żulicach. "Uznałam, że taki cel naszej akcji będzie szczególny i w ten sposób pomożemy potrzebującym uczniom" – stwierdziła.

Każdy będzie mógł wysłać na specjalnego maila kartę uczestnictwa z odpowiedzią na pytanie konkursowe oraz potwierdzeniem wpłaty na stowarzyszenie i dopiskiem, od kogo chciałby bombkę. Prowadzący ten konkurs spośród zgłoszeń i odpowiedzi na pytanie konkursowe wybierają najlepsze odpowiedzi a ich autorzy otrzymają świąteczne dzieła posłów Nowoczesnej. Regulamin konkursu oraz "kartą uczestnictwa" znajdują się na stronie internetowej Stowarzyszenia.

Komisja konkursowa, składająca się z przedstawicieli Stowarzyszenia czeka na zgłoszenia do 22 grudnia. Informacja o zwycięzcach konkursu ma być podana dzień później w Sejmie.