Dzięki waszej służbie ludzie w Polsce mogą spokojnie żyć i spokojnie pracować; chcę serdecznie za tą służbę żołnierską podziękować - mówił prezydent Andrzej Duda podczas czwartkowego spotkania z żołnierzami w 7. dywizjonie lotniczym w Nowym Glinniku k. Tomaszowa Maz. (woj. łódzkie).

Dziękował za zaproszenie do bazy lotniczej, z której na misje zagraniczne odlatywali żołnierze 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego.

"Stoicie na straży bezpieczeństwa pokoju światowego, także jako ta armia, która jest elementem Sojuszu Północnoatlantyckiego, największego sojuszu obronnego na świecie. Bardzo serdecznie za tę służbę chcę wszystkim państwu podziękować" - powiedział.

"To jest wielka sprawa, to co robicie. To właśnie dzięki waszej służbie ludzie w Polsce mogą spokojnie żyć i spokojnie pracować" - podkreślił.

Dziękował też rodzinom i bliskim żołnierzy. "Proszę o przekazanie tego podziękowania od prezydenta Rzeczypospolitej - nie tylko podziękowania - ale też olbrzymich wyrazów szacunku dla najbliższych, dla rodzin tych, którzy służą Rzeczypospolitej" - mówił.

W spotkaniu brał też udział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.