Wyższe opłaty za rejestrację żłobka

Dziecko, dzieci
Dziecko, dzieciShutterStock
2 stycznia 2015

Osoby zakładające placówkę dla maluchów zapłacą w niektórych gminach więcej za wpisanie jej do rejestru.

Taka sytuacja ma miejsce w tych samorządach, które zdecydowały się na powiązanie wysokości opłaty z wysokością minimalnego wynagrodzenia za pracę. Ustawa o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 1457) wskazuje, że kwota, którą musi wnieść osoba otwierająca żłobek lub klub dziecięcy, jest określana przez radnych gminy w uchwale. Przepisy zawierają ograniczenie jedynie co do maksymalnej wysokości opłaty, która nie może być wyższa niż 50 proc. najniższej pensji.

Pozostało 72% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png