Sejm głosował w ubiegłym tygodniu nad dwiema nowelizacjami prawa o ruchu drogowym. Ta zwiększająca bezpieczeństwo pieszego, który przechodzi przez jezdnię, czeka już tylko na podpis prezydenta. Natomiast przepisy regulujące poruszanie się wszelkiego rodzaju hulajnogami, deskorolkami etc. (zarówno z napędem elektrycznym, jak i bez) trafią teraz do Senatu.
Pierwsza z ustaw przyznaje pierwszeństwo nie tylko pieszemu znajdującemu się na pasach, lecz także wchodzącemu na nie. Ale i rozszerza obowiązki niechronionych uczestników ruchu. Podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię nie będzie można używać telefonów komórkowych ani innych urządzeń elektronicznych w sposób utrudniający możliwości obserwacji sytuacji wokoło.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.