Zamiast miejsca zamieszkania członka zarządu fundacji wystarczy kontakt do korespondencji

25 maja 2011

PROJEKT - W sprawozdaniach z działalności za rok 2010 nie będzie już obowiązku publikowania adresów członków zarządów fundacji.

Generalny inspektor ochrony danych osobowych domaga się, aby w rocznych sprawozdaniach z działalności fundacji udostępnianych do publicznej wiadomości na tablicach ogłoszeń, a nawet na stronie internetowej, nie podawać adresów zamieszkania członków zarządu. Zdaniem GIODO trzeba zapewnić przejrzystość działania fundacji i umożliwić społeczeństwu weryfikowanie jej, jednakże konieczne jest respektowanie prawa do prywatności i ochrony danych osobowych członków zarządu, tym bardziej że tylko ustawa, a nie rozporządzenie może nałożyć na poszczególne osoby ujawnianie o sobie informacji.

Dlatego GIODO wystąpił o znowelizowanie rozporządzenia w sprawie ramowe- go zakresu sprawozdania z działalności fundacji, które jest zawsze składane za poprzedni rok do końca następnego roku.

Pozostało 29% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png