Ministerstwo Finansów: nie będzie blokowania stron internetowych

Hazard
Branża bukmacherska uważa, że dotychczasowe narzędzia w walce z zagranicznymi serwisami umożliwiającymi bezprawne zawieranie zakładów bukmacherskich są całkowicie bezskuteczne.ShutterStock
10 kwietnia 2014

Ministerstwo Finansów nie planuje zmian w prawie, które pozwalałaby na administracyjne blokowanie stron w sieci - wynika z odpowiedzi jaką uzyskał DGP. Bukmacherzy mogą być rozczarowani.

W wydaniu DGP z 9 kwietnia (70/2013) przedstawiliśmy argumenty branży bukmacherskiej, która zabiega o blokowanie stron zagranicznych serwisów, umożliwiających zawieranie nielegalnych zakładów wzajemnych (tekst „Kolejna próba blokowania internetu”). Argumenty te zestawiliśmy z kontrargumentami środowisk internetowych, dla których taki pomysł to pierwszy krok do cenzury w sieci.

Kolejna próba blokowania internetu: Walka z hazardem skończy się cenzurą w sieci?

Pozostało 85% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png
Źródło: GazetaPrawna.pl / Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.