Piraci wciąż niepokonani. Grabią uczciwych w polskiej sieci

Komputer
Piraci wciąż niepokonani. Grabią uczciwych w polskiej sieciShutterStock
16 maja 2012

Z najnowszego raportu „Światowe badanie piractwa komputerowego” wynika, że 46 procent polskich użytkowników sprzętu komputerowego częściej lub rzadziej korzysta z pirackiego oprogramowania. Tylko trochę ponad 4 na 10 potrafi wymienić negatywne skutki takiego łamania praw autorskich. A w efekcie aż 53 proc. zainstalowanych w Polsce programów jest nielegalnych.

843123-i02-2012-094-00000020d-802.jpg
Nielegalne oprogramowanie (proc.)

Business Software Alliance raporty poświęcone wpływowi, jakie piractwo oprogramowania komputerowego ma na gospodarkę, przygotowuje od blisko dekady. Za każdym razem wywołują kontrowersje, szczególnie że BSA szczegółowo wylicza, jak duże są straty. Według najnowszego raportu to nielegalne oprogramowanie warte jest aż 618 mln dolarów.

Pozostało 99% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png