Guz: Formuła komisji trójstronnej się wyczerpała

Jan Guz
Jan Guz, przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków ZawodowychDGP
8 listopada 2013

Rozmowy mogłyby odbywać się w radzie dialogu społecznego, powoływanej przez Sejm i wyposażonej w pośrednią inicjatywę ustawodawczą - mówi Jan Guz, przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

Kiedy OPZZ wróci do rozmów w komisji trójstronnej?

Ta formuła się wyczerpała. Wielokrotnie proponowaliśmy jej zmianę. Konkretne propozycje zostały złożone już 7 lat temu. Zmieniali się kolejni premierzy, ministrowie, przewodniczący TK i każdy z nich odkładał problem na później. Teraz nie ma do czego wracać. Konieczne jest nowe otwarcie, nowy model. Ta forma dialogu – komisja trójstronna – powinna przejść do historii.

Pozostało 91% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png