Odzyskanie zaległych pensji możliwe, lecz niełatwe

Portfel
Razem z odsetkami nazbierało się już około 15 tys. zł – pisze poszkodowany mężczyzna.ShutterStock
1 września 2014

Od siedmiu lat staram się o wypłatę wynagrodzenia od byłego pracodawcy – opowiada pan Michał. – Najpierw wzywałem do zapłaty, potem skierowałem sprawę do sądu. Wygrałem proces łącznie z odwołaniem i przekazałem wyrok do egzekucji przez komornika.

Niestety komornik (a było ich dwóch) nie mógł wyegzekwować środków z uwagi na brak majątku - tłumaczy dalej pan Michał. Bo w trakcie postępowania firma – była to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – zmieniła właściciela, choć wszystko zostało w rodzinie: wcześniej była nim żona, teraz jest mąż. Firma windykacyjna też nie potrafiła mi pomóc. Czy jest nadzieja na odzyskanie pieniędzy? Razem z odsetkami nazbierało się już około 15 tys. zł – pisze poszkodowany mężczyzna.

Pozostało 73% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.