Gościem Marcina Cichońskiego w podcaście "DGPtalk: Po stronie kultury" jest Magda Steczkowska, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów.

Magda Steczkowska - multiinstrumentalistka

– Ponieważ pół swojego życia grałam na instrumentach to wiem, co znaczy naprawdę grać. Żeby powiedzieć o sobie, że gram… Grają to profesjonaliści, ja od 20 lat prawie nie gram na instrumentach, ale powiedzmy, że potrafię wydobyć dźwięk ze skrzypiec, altówki, wiolonczeli, fortepianu, fletu prostego, nawet z trąbki wydam dźwięk, bo wiem jak to się robi, tylko to co innego wydać dźwięk, a co innego grać. Zagram na skrzypcach i altówce (to moje podstawowe instrumenty) każdą melodię, ale jakość tego… trzeba być fair w stosunku do siebie samego – mówi Magda Steczkowska.

Deszcz

– Nie ma większego znaczenia jaki tytuł nosi utwór, ważne jaki niesie ze sobą klimat. Czy się podoba, czy się nie podoba, kto się z nim identyfikuje, kto nie. Nie nagrywam piosenek myśląc o tym komu to się będzie podobało, a komu nie. Nie bardzo mam na to wpływ, nie siedzę w głowach wszystkich. Robię to, co siedzi w mojej głowie – dodaje Magda Steczkowska.

PODCASTY DGPtalk - POSŁUCHAJCIE!

Podcasty "DGPtalk: Po stronie kultury" znajdziecie także w serwisach: Spotify, iTunes Podcast oraz Google Podcast i aplikacjach: Lecton oraz Squid. Zapraszamy do subskrybowania!

Magda Steczkowska – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów.