Gościem Marcina Cichońskiego w podcaście "DGPtalk: Po stronie kultury", edycji specjalnej na czas pandemii, jest Rosalie - wokalistka i kompozytorka. W marcu 2020 ukazała się jej najnowsza płyta "IDeal".

Rozmawiamy o losie artystów w czasach koronawirusa (bez marudzenia!), o nowym albumie "IDeal", o reprezentowaniu w Polsce takich gatunków jak soul oraz RnB. To jest rozmowa raczej pełna optymizmu, ale to nie jedyny powód, dla którego warto jej posłuchać.

O PREMIERZE PŁYTY "IDeal" W CIENIU PANDEMII

20 marca 2020, dzień premiery płyty, zapamiętam sobie bardzo dobrze, bo mogłam się podzielić krążkiem nad którym pracowałam przez ostatnie dwa lata. Towarzyszyły temu bardzo duże emocje. Pewnie byłyby jeszcze większe, gdyby po dwóch dniach odbył się w Warszawie koncert premierowy.

Ale mamy więcej czasu, żeby przygotować ten materiał. Nawet moi fani mają więcej czasu, żeby się osłuchać z materiałem i wkręcić tak w tę płytę, że będą znali już wszystko na pamięć jak już tylko wrócimy do grania.

Był to też trudny czas, ze względu na to, co się dzieje, ale na pewno zapamiętam ten dzień jako coś bardzo wyjątkowego.

O ZNACZENIU TYTUŁU "IDeal"

W przeciągu tych dwóch lat potrzebowałam tyle czasu na tę płytę, żeby móc się czuć spełniona i żeby wiedzieć, że to był kawał dobrej roboty. Żeby dać ludziom to, na co zasługują. I tym jest "IDeal".

Tytuł zawiera ID, czyli "tożsamość". Szukanie pewnej tożsamości jako wokalistka. A kolejna sprawa, to jest lekkie szydzenie sobie ze słowa "ideal", bo ideału nie ma. A wszyscy gdzieś do tego ideału dążą, nie wiadomo po co.

FRYDERYKI 2021: "IDeal" ALBUMEM ROKU SOUL, R'n'B, GOSPEL

[Aktualizacja] 5 sierpnia 2021 r., podczas 27. gali wręczenia Fryderyków, Rosalie odebrała statuetkę w kategorii: Album Roku Soul, R'n'B, Gospel. Gratulujemy!

PODCASTY DGPtalk - POSŁUCHAJCIE!

Podcasty "DGPtalk: Po stronie kultury" znajdziecie także w serwisach: Spotify, iTunes Podcast oraz Google Podcast i aplikacjach: Lecton oraz Squid. Zapraszamy do subskrybowania!