Co zainspirowało firmę z Rzeszowa do przeniesienia technologii z biznesu do edukacji? Jak takie rozwiązanie może usprawnić życie szkoły?

W jaki sposób technologie, sprawdzone w biznesie, mogą usprawnić życie polskich szkół? Czy systemy audiowizualne są już niezbędnym elementem wyposażenia placówek oświatowych? Czym jest EDUSign i kto z niego korzysta?

Te kwestie, w rozmowie z Szymonem Glonkiem (Infor.pl) wyjaśnia Kamil Sidor, właściciel firmy AVC Systemy Audiowizualne. Zapraszamy do wysłuchania najnowszego odcinka podcastu „DGPtalk: Obiektywnie o biznesie”.

Skąd pomysł na przeniesienie technologii z biznesu do szkół?

Od ponad 12 lat zajmujemy się wdrażaniem systemów audiowizualnych w korporacjach, firmach i placówkach oświatowych.

Widzieliśmy, że szkoły zaczęły troszeczkę nieporadnie wprowadzać sobie różne rozwiązania technologiczne na własną rękę. Były to zazwyczaj z telewizory z podpiętym pendrivem z prezentacją w PowerPoint.

My, obsługując również rynek profesjonalny, znaliśmy technologie, które istniały już w biznesie. Mam na myśli rozwiązania Digital Signage. Przenieśliśmy je po prostu do edukacji i tak powstał nasz produkt EDUSign – opowiada Kamil Sidor.

Czym jest EDUSing?

EDUSign to Szkolne Centrum Informacji. Jest to wygodny system komunikacji, dostosowany do potrzeb nauczycieli, uczniów i rodziców.

To znacznie bardziej nowoczesne, wygodne w obsłudze i skuteczne rozwiązanie do prezentowania informacji na terenie szkoły niż standardowe, korkowe tablice – wyjaśnia Sidor.

Jak taka technologia może usprawnić życie szkoły?

Szkoła otrzymuje bezobsługowe, inteligentne rozwiązanie, które samo się włącza i wyłącza o zadanej godzinie.

System pilnuje także dat wyświetlania danej informacji. Nie musimy pilnować, czy dana informacja przestała być aktualna i trzeba ją ściągnąć z gazetki i zastąpić nową.

Wszystkie informacje możemy wpisać i zaplanować wcześniej, nawet na początku roku szkolnego. Jeśli to zrobimy, system będzie je sam wyświetlać w zadanych przez użytkownika interwałach czasowych – tłumaczy Sidor.

Kamil Sidor – właściciel firmy AVC Systemy Audiowizualne