Autopromocja

Miękkie hybrydy jednak z niższą akcyzą? WSA znów to potwierdza

Podatki
Miękkie hybrydy jednak z niższą akcyzą? WSA znów to potwierdza.Shutterstock
18 listopada 2024

Kolejny sąd orzekł, że samochody hybrydowe typu mild hybrid (MHEV) są opodatkowane o połowę korzystniej w porównaniu z autami o napędzie wyłącznie spalinowym.

Rosną więc szanse właścicieli takich pojazdów na podatkowe oszczędności. Od ponad dwóch lat fiskus odmawia im prawa do obniżonej stawki podatku. Twierdzi, że preferencja dotyczy wyłącznie samochodów hybrydowych, w których silnik spalinowy może zastąpić elektryczny i odwrotnie. Innymi słowy, kierowca powinien móc prowadzić auto niezależnie od tego, który silnik jest aktywny w trakcie jazdy.

W miękkich hybrydach jest inaczej, bo silnik elektryczny nie ma wystarczająco dużej mocy, by napędzić auto bez pomocy silnika spalinowego. Może co najwyżej pomóc w rozruchu pojazdu.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.