Niesamowity i jedyny w swoim rodzaju włoski tenor Alessandro Safina już 10 grudnia br. na wyjątkowym koncercie tylko w Warszawie!

Alessandro jako jedyny zrewolucjonizował operę wplatając do tradycyjnych utworów zupełnie inne gatunki muzyczne takie jak POP oraz ROCK, wzbijając się na szczyty list przebojów na całym świecie. Ten niezwykle utalentowany tenor, zaprezentuje widzom swoje muzyczne pasje i niezwykle romantyczną duszę. Jego twórczość opiera się na obszernej kolekcji pochłaniających serce utworów. Safina miał przyjemność występować
i występuje w duecie z największymi gwiazdami m.in. z Andrea Bocelli, Jose Carreras, Elton John, Rod Stewart czy Sarah Brightman. Artyście na scenie w Warszawie towarzyszyć będzie Polska Orkiestra Muzyki Filmowej. Widzowie usłyszą światowe przeboje, takie jak m.in: Luna, Incanto, Moon River, My Way, Volare, Libertango, Somewhere Over the Rainbow, Memory, Le Temps Des Cathedrales, Canzone Per Te, Besame Mucho, Parla Piu Piano czy Vincero.

Alessandro urodził się w Sienie w środkowych Włoszech, miał niespełna 9 lat, kiedy zaczął rozwijać się muzycznie. Od samego początku wykazał szczególne zainteresowanie oraz talent do muzyki klasycznej. Jego rodzice byli gorliwymi miłośnikami opery zaszczepiając syna tą pasją. Kiedy miał 12 lat zaczął uczęszczać do Akademii Muzycznej a od 17 roku życia do słynnego konserwatorium Conservatorio di Musica "Luigi Cherubini" we Florencji. W 1989 roku zdobył pierwszą nagrodę w konkursie "Concorso Lirico Internazionale" w Mantui. Konkurs poświęcony był włoskiej piosenkarce i sopranistce Katii Ricciarelli. Nagroda ta dała początek genialnej karierze artysty w świecie opery.

W 1990 roku tenor zadebiutował jako Rodolfo w LA BOHEME Giacomo Pucciniego, obok Katii Ricciarelli. Po tym wydarzeniu kontynuował już tylko występy w największych miastach i najbardziej prestiżowych miejscach na świecie. Chociaż całkowicie zakochany w muzyce klasycznej, a szczególnie muzyce legendarnego tenora Enrico Caruso, inspiruje się współczesną muzyką popową, taką jak U2, Genesis, Depeche Mode i The Clash.

W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku zwróciły uwagę słynnego włoskiego pianisty i kompozytora Romano Musumarra. Wspólnie zaczęli nagrywać razem, poczynając od piosenki LA SETE DI VIVERE, próbując spełnić marzenia Safiny o stworzeniu nowego gatunku muzycznego jakim jest muzyka pop-operowa. Efektem końcowym był debiutancki album Alessandro INSIEME A TE, wydany w 1999 roku. Płyta jest pełna klasycznych i soulowych dźwięków - Safina nazywa to Rock-Opera. Przed premierą, artysta po raz pierwszy zaprezentował swój nowy styl muzyczny przed publicznością w słynnym teatrze Olympia w Paryżu.

Ostateczny przełom Safiny w muzyce Pop odbył się w Holandii w listopadzie 2000 roku, kiedy to wystąpił na prestiżowym festiwalu THE NIGHT OF THE PROMS. Jego singiel LUNA pozostał na szczycie list przebojów przez 14 tygodni. Kolejne dwa niezwykłe koncerty które odbyły się w 2001 roku w Hadze i Amsterdamie, wniosły przystojnego i charyzmatycznego tenora na nowe wyżyny. Album INSIEME A TE został ostatecznie wydany w ponad 30 krajach, otrzymał miano złotej płyty w Brazylii i na Tajwanie oraz 4 razy platyny w Holandii w ciągu zaledwie kilku miesięcy.

Rok 2001 był bardzo płodnym rokiem dla Safiny. Artysta wziął udział w filmie Bazza Luhrmanna MOULIN ROUGE wykonując YOUR SONG Eltona Johna wraz z Ewanem McGregorem. We wrześniu tego samego roku wystąpił na scenie w amfiteatrze EL GRECO w Taorminie na Sycylii. Koncert THE ONLY YOU został później nadany w ramach serii GREAT PERORMANCES i został wydany na DVD w lutym 2003 roku. W listopadzie 2001 roku Safina był jednym z kilku prestiżowych gości (obok Eltona Johna, Cher i Jennifer Lopez) występując przed Królową Elżbietą II z okazji 73 rocznicy ROYAL VARIETY PERFORMANCE. Tamtego wieczoru dokonał mistrzowskiej interpretacji MUSIC OF THE NIGHT Andrew Lloyda Webbera. Po tym sukcesie, tenor rozpoczął światowe trasy koncertowe. Nagrał duet z brytyjską sopranistką Sarah Brightman na jej album "Symphony". Wynikiem tej współpracy była wspólna trasa koncertowa "Symphony World Tour". Śpiewał z Sarah Brightman Canto della Terra oraz Sarai Qui. Alessandro Safina to artysta, który odniósł sukces zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych kierując się motto: "Podążaj za swoimi marzeniami".

Żaden z artystów przed Safiną nie był w stanie tak genialnie połączyć dwóch gatunków muzycznych jakimi są pop oraz opera. On tego dokonał, przyciągając widzów jak magnez, tworząc niesamowicie pasjonującą energię.

New York Times

ZAPRASZAMY:
10 grudnia 2018 r. – TEATR ROMA
WARSZAWA

Bilety już w sprzedaży na:
www.makroconcert.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl oraz w salonach Empik.
Zobacz więcej: https://www.youtube.com/watch?v=IbYajOPHq-0