Marek Tejchman, zastępca redaktora naczelnego DGP: Oddajemy dziś Państwu wyjątkowo spójne wydanie. Napisane – w części po polsku, a w części po angielsku – przez polski i międzynarodowy biznes. Przedsiębiorcy i menedżerowie, niezależnie od rodzaju kapitału, który reprezentują, i swoich korzeni, mierzą się bowiem z bardzo podobnymi wyzwaniami. Żyją w rzeczywistości, w której polska gospodarka jest coraz bardziej zintegrowana ze światem; w której polskie firmy zmieniają Europę i świat, a zagraniczni inwestorzy pomagają modernizować nasz kraj.
Zaskoczyło nas to, jak spójne w swojej różnorodności są teksty, które dziś Państwu prezentujemy. Mimo że napisali je przedstawiciele bardzo różnych branż i ludzie z bardzo różnym biznesowym doświadczeniem – menedżerowie i przedsiębiorcy, Polacy i obcokrajowcy, kierujący organizacjami wielkimi i bardzo małymi – to obraz, który otrzymaliśmy, tworzy logiczną całość i jest kompletny.
Niezależnie od różnic ze wszystkich tekstów przebija świadomość, że przyszłość dzieje się już teraz. To nie jest kwestia jednej zmiany, której trzeba dokonać, jednej inwestycji, która zapewni dobre perspektywy. To nieustanna, nieprzerwana, technologiczna i cyfrowa rewolucja. Ona jest nową normalnością, a kluczem do przetrwania i rozwoju jest jej zaakceptowanie i mądre nią zarządzanie.