Kto może używać oznaczenia TVP? Spór o znak towarowy

TVP
Kto może używać oznaczenia TVP? Spór o znak towarowyShutterStock
10 stycznia 2024

Sytuacja w mediach publicznych budzi pytania o prawa własności intelektualnej. W Telewizji Polskiej dwa nieuznające się wzajemnie ośrodki władzy korzystają z zarejestrowanego na spółkę oznaczenia.

Znak słowno-graficzny „TVP Telewizja Polska”, w wersji kolorowej i z dopiskiem „Daniel Gorgosz Likwidator”, pojawił się na papierze firmowym dokumentów z podpisem likwidatora dotyczących zarobków byłych pracowników spółki. Ten sam znak, ale w skali szarości, wykorzystał powołany przez Radę Mediów Narodowych prezes TVP Michał Adamczyk w nagłówku oświadczenia dotyczącego „łamania podstawowych praw pracowniczych (…) najpierw przez fałszywy zarząd a obecnie przez osobę podającą się za likwidatora”.

Naruszenie nie musi oznaczać szkody

Prawa ze znaku przysługują spółce Telewizja Polska. Jej centrum informacji nie odpowiedziało na pytania DGP m.in. o to, który ośrodek władzy może obecnie wykorzystywać to oznaczenie.

Pozostało 92% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Autopromocja
381453mega.png
381455mega.png
381148mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.