Miasto jest przede wszystkim miejscem do życia i musi zapewniać mieszkańcom pewien ogólny poziom dobrostanu. Musi mieć miks transportowy, który pozwala nam bezpiecznie, demokratycznie przemieszczać się z punktu A do punktu B – mówi Marcin Sałański, szef komunikacji w Nextbike Polska.
Jak tłumaczy w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną, w miastach zapanował „autoholizm”. Auta są wszędzie i dobrze, że są ale potrzebna jest alternatywa w postaci sprawnie działającego transportu publicznego i mikromobilności, np. z wykorzystaniem rowerów.
- Dodatkowo, bardzo korzystnym rozwiązaniem z perspektywy społeczności miast jest integrowanie tych rozwiązań w ramach spójnych usług dla konsumenta – uzupełnia Marcin Sałański.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu