Lekarze nie chcą wystawiać e-zwolnień: Nie mają pewności, czy system działa poprawnie

Zwolnienie lekarskie
Medycy od początku sceptycznie podchodzili do e-zwolnień.ShutterStock
13 stycznia 2016

Lekarze niechętnie wystawiają elektroniczne dokumenty, bo ich zdaniem procedura jest zbyt skomplikowana. Na dodatek nie mają pewności, czy system działa poprawnie

2427097-zasady-wystawiania-elektronicznych.jpg
Zasady wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich

Od nowego roku lekarze mogą wystawiać elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA). Taki dokument trafia drogą elektroniczną bezpośrednio z gabinetu lekarskiego do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który przekazuje go dalej pracodawcy. Nowe rozwiązanie ma umożliwić organowi kontrolę krótkich niezdolności do pracy. Okazuje się jednak, że medycy nie chcą z niego korzystać.

Pozostało 99% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png