Autopromocja

KE: ponad 20 milionów euro dla lotniska w Gdańsku

Lotnisko
Lotnisko w GdańskuShutterStock
30 kwietnia 2014

Ponad 20 milionów euro z unijnego budżetu na rozwój lotniska w Gdańsku. Komisja Europejska dała dziś zielone światło dla środków z Europejskiego Funduszu Spójności, przeznaczonych na budowę drugiego terminalu pasażerskiego. Cała inwestycja opiewa na ponad 57 milionów euro.

Unijny komisarz ds. polityki regionalnej Johaness Hahn powiedział, że “rozbudowa lotniska w Gdańsku będzie miała pozytywny wpływ na rozwój gospodarczy województwa pomorskiego”. Dodał, że uczyni ona także region atrakcyjniejszym dla turystów i biznesu. Lotnisko w Gdańsku jest jednym z ośmiu lotnisk w Polsce zaliczanych do transeuropejskiej sieci transportowej. Ma ona na celu usprawnienie połączeń drogowych, kolejowych, wodnych i powietrznych w Europie.

W ramach transeuropejskiej sieci planowane jest także unowocześnienie dostępu do portów w Świnoujściu i Szczecinie. Komisja Europejska zatwierdziła dziś środki na ten cel w wysokości prawie 63 milionów euro.

W latach 2007-2013 w ramach polityki spójności Polsce przydzielono około 67 miliardów euro. W nowej perspektywie finansowej do 2020 roku nasz kraj ma otrzymać o 10 miliardów więcej.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: IAR

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.