Na stronach Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt rozporządzenia Ministra Klimatu w sprawie obliczania poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami. Choć jeszcze niedawno Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu, zapowiadał, że gminy w 2020 r. rozliczą się z nich według starej metody (obowiązującej w 2019 r. i wcześniej), projekt wprowadza nowy wzór.
Jacek Ozdoba zapewnia jednak DGP, że nie wycofuje się z zapowiedzi i że w 2020 r. gminy policzą odzysk po staremu. Tłumaczy, że rozporządzenie musiało zostać opublikowane, ponieważ obliguje do tego nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1439). Zapowiada jednak na jesieni ofensywę legislacyjną, która uchroni samorządy przed płaceniem milionowych kar za brak osiąganych poziomów odzysku i przywróci stare zasady recyklingu.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.