Spółdzielcy z większymi prawami

Bloki mieszkalne
<p>Najważniejsza zmiana dotyczy tego, że członkowie zarządu spółdzielni będą wybierani przez walne zgromadzenie.</p>Shutterstock
2 marca 2021

Wzmocnienie pozycji członków spółdzielni mieszkaniowych, tak żeby to właśnie ich wola była realizowana – to podstawowy cel nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, której projekt został wpisany do rządowego wykazu prac legislacyjnych. O pracach nad nowymi regulacjami DGP informował jako pierwszy pod koniec zeszłego roku.

Najważniejsza zmiana dotyczy tego, że członkowie zarządu spółdzielni będą wybierani przez walne zgromadzenie. Dziś najczęściej te decyzje podejmują rady nadzorcze. Wprowadzona zostanie też kadencyjność zarządów. Prezes będzie mógł pełnić swoją funkcję przez dziesięciolecia, ale – w przeciwieństwie do tego, co jest teraz (dziś piastunem organu jest się aż do chwili odwołania) – co kilka lat będzie musiał stawać w wyborcze szranki.

Pozostało 57% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Autopromocja
381453mega.png
381455mega.png
381148mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.