Autopromocja

Ceny miedzi w Londynie rosną. Inne metale też zyskują przed danymi makro z USA

miedź, surowce
Fed zbiera się na dwudniowe posiedzenie 15 grudnia, a 16 XII o 20.00 poda swoją decyzję w sprawie polityki monetarnej.ShutterStock
4 grudnia 2015

Miedź na LME w dostawach trzymiesięcznych zdrożała o 0,6 proc. do 4.583,50 USD za tonę. Cynk drożeje o 1,4 proc., a aluminium zyskuje 0,8 proc. Inwestorzy czekają na popołudniowe dane z amerykańskiego rynku pracy w listopadzie.


Analitycy oceniają, że w ub. miesiącu stopa bezrobocia w USA wyniosła bez zmian 5,0 proc. Spodziewany jest wzrost liczby nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym o 200 tys., a w sektorze prywatnym o 190 tys.

Departament Pracy USA poda swoje wyliczenia o 14.30.

Przedstawiciele amerykańskiej Rezerwy Federalnej będą analizować te dane, bo już za kilka dni mogą podjąć decyzję o podwyższeniu przez Fed stóp procentowych, po raz pierwszy od 2006 r.

Fed zbiera się na dwudniowe posiedzenie 15 grudnia, a 16 XII o 20.00 poda swoją decyzję w sprawie polityki monetarnej.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.