Kierownictwo spółek energetycznych lepiej zarobi dzięki zniesieniu limitu składek ZUS?

księgowy urzędnik
Enea, Tauron i PGE nie zamierzają iść w ślady Energi i zmieniać menedżerskich umów.ShutterStock
6 grudnia 2017

Zniesienie górnego limitu składek ZUS pozwoli lepiej zarabiać kierownictwu spółek energetycznych? Sugeruje to na FB Bogdan Borusewicz.

Senat zajmuje się projektem ustawy, według którego zarabiający powyżej 10 tys. zł będą płacili składki na ZUS przez cały rok (19,5 proc. od pensji). Dziś przestają je odprowadzać po przekroczeniu ok. 120 tys. zł brutto rocznie (30-krotności średniej pensji).

Pozostało 93% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png