Monety dają zarobić przed ich emisją

30 października 2008

Dostawa złota inwestycyjnego trwa do kilku tygodni. Na najbardziej oczekiwanych monetach kolekcjonerskich można zarobić jeszcze zanim trafią na rynek.

Jeszcze cztery dni kolekcjonerzy będą czekać na rozpoczęcie sprzedaży monet kolekcjonerskich Narodowego Banku Polskiego (NBP), upamiętniających 90. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na początku października NBP zmienił plany i zastąpił złotą monetę o wartości nominalnej 25 zł monetą o wartości 50 zł i najwyższej próbie 999,9. Osoby, którym uda się ją kupić za cenę emisyjną (370 zł), mogą być pewne, że zyskają na tej inwestycji.

- Widać to na aukcjach internetowych, gdzie jej cena znajduje się w okolicach 600 złotych, mimo że zostanie wprowadzona na rynek 3 listopada. Oferty wystawiają m.in. osoby, które zagwarantowały sobie jej dostawę, kupując abonament w firmach numizmatycznych - tłumaczy Renata Pawlukiewicz, dyrektor biura spółki Inwestycje Alternatywne Profit (właściciel portalu i sklepu e-numizmatyka.pl).

Pozostało 80% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: GP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png