Nadawcy telewizyjni zwiększają inwestycje w profilowane kanały, bo w I kwartale zabrały one kolejne 6,5 proc. widowni stacjom ogólnotematycznym. Ten trend chce wykorzystać Discovery, które planuje m.in. większe wydatki na produkcje programów w Polsce.
Do ofensywy i większych inwestycji w Polsce szykuje się Discovery Communication, globalny nadawca programów, takich jak Discovery World, Animal Planet czy TLC. Mark Hollinger, prezes Discovery Networks International, podkreśla w rozmowie z „DGP”, że Polska, gdzie amerykańska firma ma 9 kanałów, była w ubiegłym roku trzecim, po Wielkiej Brytanii i Brazylii, zagranicznym rynkiem nadawcy pod względem przychodów. W tym roku chce jeszcze umocnić pozycję. Pomóc mają w tym wydatki na lokalne produkcje. Discovery ogłosiło, że w tym roku wyda na program 1 mld dol., (przed rokiem 850 mln dol.), z czego jedna trzecia trafi poza USA.
Lokalna produkcja
– Mogę powiedzieć, że Polska będzie jednym z krajów, w których planowany jest istotny wzrost budżetu – mówi nam Mark Hollinger.
Załóż konto lub zaloguj się
i zyskaj dostęp na 14 dni za darmo.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.