Model biznesowy aptek jest anachroniczny. Państwo zwalcza najlepiej działające placówki

Apteka
Przykład deprecjonowania roli farmaceutów dało się dostrzec przy wprowadzaniu głośnego rządowego projektu – karty dużej rodziny.ShutterStock
3 czerwca 2015

Farmaceuci nie powinni być sprzedawcami leków, lecz opiekunami pacjentów. Na tym powinni przede wszystkim zarabiać. Jednak zdaniem samych aptekarzy państwo zamiast pomagać, zwalcza najlepiej działające placówki

2201777-aptekom-ciezko-ale-jest-ich.jpg
Aptekom ciężko, ale jest ich dużo

Na zlecenie Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET i Konfederacji Lewiatan powstał raport, który identyfikuje kluczowe problemy polskich przedsiębiorców na rynku aptecznym. Głównym z nich jest to, że w Polsce nadal apteka jest przede wszystkim sklepem z lekami. A to – jak przekonuje choćby Marcin Piskorski, prezes PharmaNET – całkowity anachronizm.

Pozostało 98% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png