TRZY PYTANIA DO... DARIUSZA SAŁATY, członka zarządu Aegon - Po I półroczu wasza firma pokazała znaczny spadek przypisu składki, z 1,47 mld zł rok temu do 0,54 mld zł obecnie. Z czego to wynika?
- To efekt mniejszych przychodów ze składek z polis typu unit-linked, czyli z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym, które cieszą się mniejszym zainteresowaniem na całym rynku. Ale w tego rodzaju produkcie nie straciliśmy czołowej pozycji. W największym stopniu sprzedaż spadła w kanale bankowym. Dotyczy to wyłącznie polis inwestycyjnych z jednorazową składką, co jest zrozumiałe, bo klient bankowy ma atrakcyjne lokaty i wiele innych pozbawionych ryzyka inwestycyjnego ofert z banku. Natomiast właśnie w kanale bankowym (zwłaszcza w Citibanku) znakomicie został przyjęty przez klientów produkt ze składką regularną. Sprzedaż polis regularnych wzrosła nam w tym roku o 100 proc.
• Akceptujecie takie spadki? Dlaczego nie wprowadzacie jakichś innych produktów inwestycyjnych, np. polis strukturyzowanych?
Załóż konto lub zaloguj się
i zyskaj dostęp na 14 dni za darmo.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.