Przed zawarciem kontraktu z zagraniczną firmą powinniśmy sprawdzić kontrahenta. Przede wszystkim jego odpowiedź na naszą ofertę powinna zawierać wszystkie niezbędne dane, takie jak imię i nazwisko właściciela (ewentualnie przedstawiciela), nazwa i adres siedziby, numery telefonów, sposób płatności. Jeśli firma podaje wyłącznie telefon komórkowy – jest to już podejrzane.
Trzeba się też przyjrzeć adresowi mejlowemu. Korzystanie przez kontrahenta z ogólnie dostępnych domen powinno wzbudzać nieufność, choć oczywiście nie musi go dyskwalifikować.
Po pierwsze, należy wrzucić komplet danych w wyszukiwarkę internetową. Można też uprzedzić kontrahenta, że pojawi się w jego w siedzibie nasz wynajęty przedstawiciel, aby zweryfikować osobiście jakość towaru lub usługi. Ważna jest reakcja drugiej strony. Trzeba też rozłożyć płatności na części. Koniecznie w formie przelewu bankowego.
Załóż konto lub zaloguj się
i zyskaj dostęp na 14 dni za darmo.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.