Autopromocja

Coraz częściej inwestorzy budują biurowce i obiekty handlowe poza Warszawą

Czynsze za najlepsze powierzchnie biurowe
Czynsze za najlepsze powierzchnie biuroweDGP
11 września 2009

Niższe koszty zakupu działki powodują, że deweloperzy coraz częściej inwestują w duże powierzchnie biurowe i handlowe poza Warszawą. W Katowicach np. do końca roku ma powstać 45 tys. mkw. powierzchni biurowej.

Wbrew wcześniejszym prognozom małe i średnie miasta nie będą cieszyły się wzrastającym zainteresowaniem inwestorów. Zdaniem ekspertów z rynku nieruchomości dużo większą popularnością będą się cieszyły centra handlowe w dużych miastach. Są one bowiem mniej ryzykowną inwestycją.

Inwestycje poza stolicą

– Większa jest siła nabywcza ludności mieszkającej w dużych miastach. Dodatkowo w Polsce wciąż relatywnie niski jest stopień saturacji w niektórych lokalizacjach, np. aglomeracji śląskiej, Łodzi czy Krakowie – uważa Małgorzata Trzaskowska, dyrektor Działu Powierzchni Handlowych w Colliers International.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: GP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.