Zaniechania prokuratury pozwoliły rozwijać się piramidom finansowych, jakimi były najprawdopodobniej firmy Amber Gold i Finroyal – wynika z informacji DGP. Kancelarie szykują już pozwy przeciwko Skarbowi Państwa.
– Zbieramy osoby, które chcą pozwać Skarb Państwa. Instytucje publiczne nie wywiązały się ze swoich obowiązków i powinny ponieść konsekwencje – zapowiada Piotr Biegasiewicz z kancelarii Dobrzyniecki & Partners.
W ocenie prawników winę ponoszą np. sądy, które rejestrowały firmy właściciela Amber Gold Marcina Plichty. I to mimo licznych wyroków w sprawach o przestępstwa gospodarcze, których się dopuścił. Według najnowszych informacji jest ich siedem, a szef bliźniaczej firmy Finroyal, która też przestała wypłacać pieniądze, ma dwa wyroki.
Załóż konto lub zaloguj się
i zyskaj dostęp na 14 dni za darmo.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.