Waldemar Pawlak podpisał uchwały walnego zgromadzenia dotyczące pozwolenia na upublicznienie Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
– Oferta publiczna JSW będzie jedną z najważniejszych transakcji na polskim rynku kapitałowym w tym roku, a także istotnym wydarzeniem na europejskim rynku węgla – komentował uchwały walnego zgromadzenia JSW Aleksander Grad, minister skarbu państwa.
Na parkiet wybiera się największy producent węgla koksowego w Unii. Wartość oferty może sięgnąć 3 mld zł. Po raz kolejny w ostatnich latach na debiucie zarobią drobni inwestorzy, bo Aleksander Grad zapowiada, że z całej puli przeznaczonej na sprzedaż – rząd nie ustalił jeszcze jej wielkości – 30 proc. papierów trafi do akcjonariatu obywatelskiego.
Załóż konto lub zaloguj się
i zyskaj dostęp na 14 dni za darmo.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.