Bankrutującej Alitalii brakuje nawet paliwa

13 września 2008

Alitalia gwarantuje loty do niedzieli włącznie, natomiast od poniedziałku połączenia są zagrożone z powodu braku paliwa - poinformował dziś mianowany przez włoski rząd komisarz pogrążonych w kryzysie finansowym linii Augusto Fantozzi.

Rządowy komisarz mówił o tym podczas kolejnego spotkania z przedstawicielami związków zawodowych, z którymi prowadzi bardzo trudne, wielokrotnie już zrywane rozmowy na temat przyszłości linii.

Fantozzi, cytowany przez agencję ANSA, przyznał: "Nie dostajemy paliwa".

Jednocześnie poinformował, że w poniedziałek na przymusowy, płatny urlop zostaną wysłane załogi samolotów, które pozostaną na ziemi.

Ostrzegł także, że jeżeli prowadzone obecnie rokowania w sprawie dofinansowania Alitalii przez kilkunastu włoskich inwestorów zakończą się fiaskiem, to nie pozostanie mu nic innego, jak zwolnić wszystkich pracowników narodowego przewoźnika, czyli 19 tys. osób.

Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png