Szef MON zapewnia, że od 2016 roku zacznie się dyskusja o wzroście wydatków na wojsko do 2 procent PKB. Tomasz Siemoniak mówił w radiowej Jedynce, że "być może" uda się osiągnąć ten cel. Minister podkreślił, że wyższy budżet MON będzie miał już w przyszłym roku. Związane jest to z płatnościami za samoloty F16.
O wzroście wydatków obronnych do poziomu 2 procent PKB mówił prezydent Bronisław Komorowski w trakcie wizyty Baracka Obamy w Polsce.
Polska ma zamiar wydać blisko 140 mld złotych na modernizację armii do roku 2022. Najwięcej pieniędzy ma pójść na system obrony rakietowej Wisła. O jego budowę dla Polski walczą Amerykanie, Francuzi, jedno wielonarodowe konsorcjum i Izrael. Wkrótce MON ma poinformować o postępach w wyborze partnera.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu