W III kwartale wydatki na reklamę w internecie wzrosły nieznacznie. By polepszyć swoją sytuację, portale tworzą sojusze.
– Do najlepszych III kwartału zaliczyć nie można. Sierpień był pogłębieniem nieciekawej sytuacji – mówi Adam Wysocki, dyrektor zarządzający agencji interaktywnej Next, należącej do domu mediowego Starcom.
Po II kwartale, w którym według CR Media Consulting nakłady na reklamę w sieci, głównie na reklamę graficzną, spadły o 6,9 proc., w III na tej formie reklamy wciąż oszczędzano. Lepiej radziła sobie reklama w wyszukiwarkach. Jeśli rynek wzrósł, to tylko kilka procent – oceniają przedstawiciele branży, z którymi rozmawiała DGP. A jeszcze w ubiegłym roku nakłady na promocję rosły w sieci w tempie kilkudziesięciu procent.
Załóż konto lub zaloguj się
i zyskaj dostęp na 14 dni za darmo.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.