"Trudno jest skontrolować cegły sprowadzone z Chin"

Robert Dziewiński, Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował w Ministerstwie Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa
Robert Dziewiński, Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował w Ministerstwie Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa Fot. PAPDGP
12 września 2008

Rozmowa z ROBERTEM DZIWIŃSKIM, głównym inspektorem nadzoru budowlanego - Jakości materiałów budowlanych nikt w Polsce nie sprawdza. Nikt też nie przeprowadza kontroli takich produktów, gdy są importowane do Polski spoza krajów Unii.

• Jakie są główne przyczyny katastrof budowlanych?

- Organy nadzoru budowlanego badają wszystkie katastrofy budowlane. Z ich ustaleń wynika, że bardzo rzadko zdarza się, żeby ich przyczyną była zła jakość materiałów budowlanych. Przyczyny zwykle leżą po stronie uczestników procesu budowlanego, np. inwestora, który nie przestrzegał warunków wynikających z pozwolenia na budowę, oraz przepisów lub projektanta, który wykonał projekt wadliwy. Na rynku jest jednak dużo wyrobów niespełniających do końca wymagań ustawowych.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: GP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.