Szybkie wejście do ERM2 wątpliwe

Plan pracy przed wejściem do strefy euro na I półrocze
Plan pracy przed wejściem do strefy euro na I półroczeDGP
12 stycznia 2009

Rząd nie powinien upierać się przy wchodzeniu do ERM2 za wszelką cenę i bez zmiany konstytucji. Jeśli to zrobi, koszty mogą być wysokie - ostrzegają ekonomiści.

Zgodnie z harmonogramem przystąpienia do strefy euro Polska powinna jeszcze w I połowie 2009 r. wprowadzić złotego do korytarza ERM2. Wiceminister finansów Ludwik Kotecki, pełnomocnik do spraw wprowadzenia euro powiedział, że rząd będzie realizował harmonogram przystąpienia do strefy niezależnie od tego, czy konstytucja zostanie zmieniona czy nie.

A ryzyko, że nie uda się tego zrobić w wymaganym terminie, jest duże, bo PiS - bardzo sceptyczny wobec planów zastąpienia złotego przez euro - usztywnił swoje stanowisko.

Pozostało 90% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: GP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png