Żaden bank nie ma w ofercie darmowego konta dla firm. Można nic nie płacić za prowadzenie rachunku czy przelewy do ZUS i US, ale i tak trzeba co miesiąc wydać kilkadziesiąt złotych. Najtańsze konta internetowe dla mikrofirm oferują ING Bank Śląski, Volkswagen Bank Polska oraz ex equo Bank Pocztowy i HSBC Bank Polska.
Koszty bardzo ważne
Pierwsza trójka, a w zasadzie czwórka rankingu przygotowanego przez Tax Care dla „Mojej Firmy” pokazuje, że tradycyjne rachunki z dostępem do internetu skutecznie już konkurują z kontami stricte internetowymi – do niedawna niemającymi sobie równych pod względem cenowym.
Mikrofirmy, czyli najmniejsze, zwykle co najwyżej kilkuosobowe przedsiębiorstwa oraz osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, bacznie przyglądają się kosztom związanym z prowadzeniem firmowego rachunku. Pod względem bardzo niskich opłat jeszcze do niedawna były niemal nie do pobicia przede wszystkim tzw. banki internetowe. Nasz ranking pokazuje jednak, że tradycyjne banki potrafiły skutecznie zawalczyć o klientów i wyprzedzić mocnych rywali, a granice cenowe pomiędzy kontem internetowym a tradycyjnym z dostępem do internetu zacierają się coraz bardziej.
Załóż konto lub zaloguj się
i zyskaj dostęp na 14 dni za darmo.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.