Znamy już finalistki VIII edycji konkursu Bizneswoman Roku!

17 stycznia 2017

Właśnie zakończył się pierwszy etap konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku. Oznacza to, że wyłonione zostały finalistki w 7 kategoriach. O tym, kto zdobędzie tytuł Bizneswoman Roku 2016, w każdej z kategorii, dowiemy się podczas gali finałowej 9 marca b.r.

W VIII edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku odnotowano rekordową ilość zgłoszeń. – komentuje pomysłodawczyni konkursu Olga Kozierowska.

W tegorocznej edycji konkursu największą konkurencją wyróżniała się kategoria Start-up Roku, gdzie po weryfikacji audytora, firmy PwC, na short liście znalazło się aż 18 zgłoszeń, które walczyły o miejsca w finale. W związku z bardzo wysokim poziomem merytorycznym tych zgłoszeń, organizator i audytor konkursu, podjęli decyzję o wyborze 5 finalistek w tej kategorii. W każdej z pozostałych kategorii: Sukces w Korporacji, Moja Firma do 4 mln obrotów i powyżej 4 mln obrotów, Pomysł Na Start, Kobieta w Nowych Technologiach oraz Działalność Społeczna wyłoniono po trzy finalistki.

– przekonuje Łukasz Zembowicz, Dyrektora Sprzedaży i Marketingu w DPD Polska i członek Jury tegorocznej edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku.

Jak co roku, jedna z finalistek ma szansę zdobyć dodatkową nagrodę i tytuł Bizneswoman Roku Publiczności. Ten tytuł przyznawany jest finalistce, która zdobędzie największą ilość głosów w głosowaniu online na stronie www.sukcespisanyszminka.pl/glosowanie. Głosowanie rozpocznie się 23 stycznia i będzie trwało do 4 marca b.r.

Oto lista elitarnego grona finalistek:

KATEGORIA: SUKCES W KORPORACJI
– Partner w Deloitte. Opracowała całościową koncepcję restrukturyzacji podatkowej wiodącej firmy na rynku FMCG. Jednocześnie przygotowała pilotaż pod wdrożenie takich restrukturyzacji w innych krajach europejskich.
- Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej i Relacji Zewnętrznych w Mercedes-Benz Polska. Wprowadziła nową zintegrowaną komunikację marketingową oraz liczne projekty specjalne takie jak ,,Zapnij Dziecko”, czy „She’s Mercedes”.
– Dyrektor Zarządzająca Oriflame Poland. Wdrożyła kompleksową strategię „Stop the Drop”, która poprawiła wyniki firmy w wielu obszarach jej działania, a polski oddział Oriflame stał się 7. rynkiem w rankingu światowym przeprowadzonym przez firmę.

KATEGORIA: MOJA FIRMA przychody poniżej 4 mln złotych
– CEO jedynej w Europie firmy badawczej specjalizującej się w praktycznym wykorzystaniu psychologii kłamstwa, która pozwala na efektywne rozróżnienie rzeczywistości od deklaracji badanych.
– twórczynie Szumiącego Misia Whisbear – zabawki, której szum uspokaja noworodki i starsze dzieci.
– założycielka Stewiarni, firmy specjalizującej się w imporcie zdrowej żywności z całego świata, którą dystrybuuje w sklepach w całej Polsce.

KATEGORIA: MOJA FIRMA przychody powyżej 4 mln złotych
– COO spółki Absolvent.pl, która jest liderem rekrutacji studentów i absolwentów w Polsce i od 5 lat z powodzeniem łączy młodych kandydatów z właściwymi pracodawcami.
– Prezes Zarządu rodzinnej firmy Plastwil, która specjalizuje się w produkcji elementów do nawierzchni szybowych oraz w przetwórstwie tworzyw sztucznych.
– Prezes spółki Orto-Res zajmującej się produkcją oraz sprzedażą wyrobów medycznych, rehabilitacyjnych oraz ortopedycznych.

KATEGORIA: START-UP ROKU
– założycielka telemedycznego start-upu PelviFly, który rozwija usługę rehabilitacji mięśni dna miednicy u kobiet.
– współzałożycielka NanoThea S.A. firmy opracowującej innowacyjną metodę wczesnej diagnostyki nowotworów.
– COO spółki akcyjnej HiProMine, która rozwija technologię produkcji i przetwórstwa owadów w celu dostarczenia gotowych produktów takich jak olej, nawóz ekologiczny.
– Prezes Zarządu i Managing Partner spółki Proxigroup, która stworzyła innowacyjne platformy oprogramowania na chmurze Microsoft Azure Proxitrak. Jest to rozwiązanie technologiczne dla firm branży logistycznej, magazynowej, linii produkcyjnych i łańcucha dostaw.
– CEO NanoSanguis S.A. firmy, która opracowuje preparat krwiozastępczy tzw. „sztucznej krwi” oraz poszukuje pokrewnego rozwiązania jakim jest system do długoterminowego przechowywania organów.

KATEGORIA: POMYSŁ NA START
- pomysłodawczyni NEO-Ecology. Dwuletnie badania laboratoryjne pozwoliły jej na na opracowanie mieszanki olejków eterycznych, która jest w stanie zrewolucjonizować łańcuch wartości produkcji roślin i żywności, będąc ekologiczną, tanią i efektywną alternatywą dla toksycznych pestycydów i środków ochrony żywności.
– inicjatorka projektu „Wióry lecą”, który obejmuje warsztaty oraz kursy stolarki i renowacji mebli skierowane do kobiet.
– pomysłodawczyni personalnej asystentki od najmu zasilanej sztuczną inteligencją (ADA), która umożliwi każdemu znalezienie nowego mieszkania odpowiadającego jego potrzebom.

KATEGORIA: KOBIETA W NOWYCH TECHNOLOGIACH
– założycielka firmy DrOmnibus, start-upu zajmującego się tworzeniem multimedialnych narzędzi wspierających terapię i edukację dzieci ze specjalnymi potrzebami.
– Prezes Zarządu Public Shell Advisory S.A. i założycielka platformy crowdfundingu udziałowego findfunds.pl.
– założycielki firmy Nestmedic, która wprowadza na rynek mobilne i telemedyczne rozwiązanie do badania KTG u kobiet w ciąży.

KATEGORIA: DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA
– Prezes Fundacji „Akogo?”, która prowadzi klinikę „Budzik” i działa na rzecz dzieci wymagających rehabilitacji po ciężkich urazach neurologicznych oraz ich rodzin.
- Prezes startupu społecznego Social Wolves oraz współtwórczyni platformy internetowej „Zwolnieni z Teorii”, która zachęca młodzież z całej Polski do stworzenia własnego projektu społecznego oraz do rozwijania umiejętności zarządzania, czy przywództwa.
– Prezes Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej, która wspiera dzieci i młodzież pozbawioną opieki rodzicielskiej w osiąganiu życiowej samorealizacji.

Więcej o kandydatkach można dowiedzieć się na www.bizneswomanroku.pl oraz www.sukcespisanyszminka.pl

***

to pierwszy ogólnopolski i jedyny stricte biznesowy konkurs dla przedsiębiorczych kobiet, w którym od siedmiu lat honorowane i doceniane są kobiety realizujące ambitne projekty zawodowe. Wyróżnienie, poza prestiżem i satysfakcją, jest także okazją do nagłośnienia ich sukcesów. Kobiety coraz odważniej zdobywają różne obszary świata biznesu. Rozwijają firmy na skalę międzynarodową, sięgają po najwyższe stanowiska w korporacjach, angażują się w prospołeczne inicjatywy. W dalszym ciągu jednak, nie są widoczne w mediach. Inicjatywa Bizneswoman Roku powstała, by to zmienić.

Sukces Pisany Szminką
PwC
Mastercard
: IGT Poland
Coca-Cola Poland Services, DPD Polska i Microsoft.
Teraz Polska, Business Link, Program Executive MBA@UW, J. Walter Thompson Group Poland, Black Swan Fund.
Dziennik Gazeta Prawna, Polki.pl, Startup Magazine, Kobieta Onet, Business Insider, Business in Brief, Radio ZET Chilli, Polsat Cafe.

jest pierwszą w Polsce organizacją, która kompleksowo wspiera i promuje działania kobiet w obszarach nauki, kultury i biznesu. Została utworzona w 2008 roku z inicjatywy Olgi Kozierowskiej. Misją Sukces Pisanego Szminką jest inspirowanie kobiet do podejmowania odważnych działań, spełniania marzeń, nagłaśnianie ich sukcesów w mediach oraz dostarczanie fachowej wiedzy, niezbędnej do rozwoju osobistego i zawodowego. Więcej na www.sukcespisanyszminka.pl

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Informacja prasowa

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.