Premier Donald Tusk przybył do Paryża na spotkanie z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Później tego samego dnia szef polskiego rządu spotka się w Berlinie z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem. Również w z wizytą do Paryża udał się szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski, który spotka się z ministrami spraw zagranicznych Francji i Niemiec, Stephanem Sejourne i Annaleną Baerbock.

Tusk będzie rozmawiał z Macronem w Pałacu Elizejskim; obaj przywódcy mają przewodniczyć spotkaniu delegacji, a także odbędą rozmowę w cztery oczy.

Tusk poleci z Paryża do Berlina

Po południu Tusk poleci z Paryża do Berlina, gdzie w Urzędzie Kanclerskim spotka się z kanclerzem Scholzem; tutaj również w planach jest osobiste spotkanie przywódców oraz rozmowy delegacji.

Paryż i Berlin to jedne z pierwszych stolic, jakie odwiedzi Tusk od momentu objęcia urzędu. Do tej pory, od zaprzysiężenia w grudniu na premiera, wziął udział w posiedzeniu Rady Europejskiej w Brukseli, w styczniu natomiast złożył wizytę w Kijowie, gdzie m.in. spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Sikorski z wizytą w Paryżu

Również z wizytą do Paryża udajł się szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski, który spotka się z ministrami spraw zagranicznych Francji i Niemiec, Stephanem Sejourne i Annaleną Baerbock.