Blinken: Dostawy broni Ukrainie są suwerenną decyzją każdego państwa

Sekretarz stanu Antony Blinken rozmawiał w piątek z Siergiejem Ławrowem
Sekretarz stanu Antony Blinken rozmawiał w piątek z Siergiejem ŁawrowemEPA/PAP
18 stycznia 2023

Dostawy broni Ukrainie są suwerenną decyzją każdego państwa - powiedział we wtorek w Waszyngtonie sekretarz stanu USA Antony Blinken na wspólnej konferencji prasowej z przebywającym z wizytą w stolicy USA ministrem spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Jamesem Cleverly.

Odpowiadająć na prośbę skomentowania informacji, iż rząd Niemiec nie zamierza przekazywać Ukrainie czołgów dopóki nie zrobią tego Stany Zjednoczone, Blinken oświadczył: "Co się tyczy (przekazywania) czołgów i jakichkolwiek innych systemów broni, to jest to suwerenna decyzja, którą podejmuje każdy kraj".

Blinken dodał, że nowych ustaleń w sprawie dostaw broni na Ukrainę należy oczekiwać po posiedzeniu grupy kontaktowej ds. pomocy wojskowej dla tego kraju, które odbędzie się 20 stycznia w bazie lotniczej USA Ramstein, w Niemczech.

"Spodziewam się wówczas nowych informacji w tej sprawie" - powiedział Blinken. (PAP)

jm/

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.