Rosjanie koncentrują się na niszczeniu infrastruktury lotniskowej, by uniemożliwić działania ukraińskiego lotnictwa – pisze w niedzielnym komunikacie sztab generalny ukraińskich sił zbrojnych. Rosjanie atakują w Donbasie i wzmacniają swoje zgrupowanie w rejonie Charkowa.

W komunikacie sztabu wskazano również, że Rosjanie wzmocnili swoje siły na kierunku charkowskim, a także zgromadzili rezerwy w obwodzie biełgorodzkim, graniczącym z obwodem charkowskim

W okolicach Iziumu przeciwnik również dokonał przegrupowania swoich pododdziałów i uzupełnił zapasy w celu zwiększenia potencjału ofensywnego.

Sztab informuje również o zwiększeniu aktywności rosyjskich wojsk w Donbasie. „Przeciwnik dąży do wyjścia na granice obwodów ługańskiego i donieckiego (przez zajęcie całości ich terytorium)” – podkreślono w raporcie. Sztab ocenia, że przeciwnik prawdopodobnie przygotowuje się do „aktywizacji działań bojowych w rejonach Siewierodoniecka i Lisiczańska” w obwodzie ługańskim, o czym ma świadczyć przegrupowanie oddziałów, uzupełnianie strat, wzmacnianie systemów obrony przeciwlotniczej.

W rejonie Łymanu w obwodzie donieckim wojska rosyjskie podjęły nieudaną próbę przejęcia kontroli nad Ołeksandriwką i umocnienia się na północ od miejscowości Szandryhołowe. Nie udało im się również przejąć kontroli nad Rubiżnym w obwodzie ługańskim. Rosjanie próbują również przejąć kontrolę nad odcinkiem drogi z Popasnej do Bachmutu.

Sztab informuje o zmniejszeniu intensywności działań bojowych na kierunku mariupolskim.