Wojska rosyjskie przeprowadziły w poniedziałek rano pięć ataków rakietowych na Lwów - poinformował mer miasta Andrij Sadowyj. Na miejsce wyjechały służby ratownicze. Trwa wyjaśnianie okoliczności ataku.

Sadowyj napisał na komunikatorze Telegram, że były to ataki na konkretne cele. "Odpowiednie służby już wyjechały na miejsce. Wyjaśniamy szczegóły" - napisał mer: https://t.me/andriysadovyi/717.

Doradca Zełenskiego: Rosjanie ostrzelali we Lwowie obiekty infrastruktury

"Pięć mocnych uderzeń rakietowych na infrastrukturę cywilną starego europejskiego Lwowa. Rosjanie nadal barbarzyńsko atakują z powietrza miasta ukraińskie" - napisał Podolak na Twitterze: https://twitter.com/Podolyak_M/status/1515935244867801094.

Wcześniej o pięciu atakach rakietowych na konkretne cele we Lwowie poinformował mer Andrij Sadowyj. Dodał, że na miejsce wyjechały służby ratownicze i trwa wyjaśnianie okoliczności ataku.

Agencja AFP przekazała relację świadka, mieszkańca południowo-zachodniej części Lwowa, który poinformował o gęstych kłębach szarego dymu, widocznych za budynkami mieszkalnymi.